Новини

СТАРТ ПРОГРАМИ єВІДНОВЛЕННЯ. ЩО ВІДОМО?
17 травня 2023 року, 09:30

10 травня 2023 року стартувала програма єВідновлення. Тепер всі українці, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою для отримання державної допомоги для відновлення свого житла.

Хто може отримати допомогу?

Всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою єВідновлення для отримання державної допомоги для відновлення свого житла. Йдеться, перш за все, про заміну вікон чи дверей, ремонт покрівлі тощо.

«Розроблений спільно з Мінцифрою, USAID / UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та Світовим банком механізм дає старт масштабній відбудові житлової інфраструктури. За даними обласних військових адміністрацій, з 24 лютого 2022 року було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тисяч багатоповерхових житлових будинків та понад 142 тисячі приватних садиб.

У рамках єВідновлення сконцентруємось на відновленні житлових будинків, які мають незначні пошкодження. Для того, щоб це можна було зробити якнайшвидше, послугу єВідновлення максимально цифровізували та спростили для громадян. Подати заявку на допомогу можна в Дії в декілька кліків і вже протягом місяця спеціальна комісія при громаді повинна прийняти рішення щодо надання такої допомоги.

Закликаю органи місцевого самоврядування не зволікати зі створенням таких комісій та якнайшвидше підключитися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна і вносити відповідну інформацію.

У найближчих планах – запуск механізму компенсацій за зруйноване житло, передбаченого законом №2923. Очікуємо, що вже до кінця цього року тисячі українців зможуть придбати нове житло», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Як отримати компенсацію?

Спершу слід подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не було подане. Це можна зробити на порталі чи в застосунку Дія, через ЦНАП, нотаріусів або управління соцзахисту.

Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми. Відкрити картку можна в банківському застосунку та у відділенні банку.

Наразі до єВідновлення підключені такі банки: Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Зазначається, що список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до єВідновлення.

Строк розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання. Після цього громадянин, який подав заяву на компенсацію, отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку єВідновлення.

Інші необхідні умови:
- житло пошкоджене через бойові дії після 24 лютого 2022 – після набрання чинності Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022;
- підлягає відновленню – за результатами оцінки комісії, створеній при органі місцевого самоврядування, житло не було визнано таким, що неможливо відновити;
- розміщене на неокупованій території – відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих затверджених Мінреінтеграції. Посилання на перелік: https://zakon.rada.gov.ua
- не було відремонтоване самостійно – допомога доступна, якщо власник ще не зробив ремонт за власний кошт.

Кому надаватиметься пріоритет?
- учасникам бойових дій;
- людям з інвалідністю внаслідок війни;
- ветеранам війни, членам сімей загиблих військових;
- мобілізованим;
- багатодітним родинам;
- людям з інвалідністю І та ІІ групи;
- батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
- опікунам/піклувальникам;
- прийомним батькам та патронатним вихователям;
- дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Хто не може отримати допомогу?
- особи, до яких застосовано санкції відповідно до Закону України «Про санкції»;
- особи, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I «Злочини проти основ національної безпеки України» Особливої частини Кримінального кодексу України;
- спадкоємці осіб, визначених абзацами другим та третім цього пункту, у разі, коли належний спадкодавцю об’єкт нерухомого майна був пошкоджений за життя такого спадкодавця.

11 травня 2023 року за першу добу роботи програми державної допомоги на відновлення пошкодженого житла єВідновлення успішно подано 3 194 заяви про виплату допомоги.

Наразі також визначено максимальний розмір допомоги на відновлення житла та уточнено порядок розрахунку розміру допомоги спеціальною комісією.

Так, максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф, становить 200 тисяч гривень. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України.

Щодо порядку розрахунку розміру допомоги спеціальною комісією, створеною при органі місцевого самоврядування. Зокрема, послідовність роботи комісії наступна:

1. спочатку комісія визначає обсяг пошкоджень житла за даними акта комісійного обстеження. Таке обстеження слід здійснити відповідно до затвердженого Урядом Порядку (https://zakon.rada.gov.ua);

2. після цього комісія заповнює чек-лист з визначення розміру допомоги для відновлення пошкодженого житла. Він доступний за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua;

Комісія має ознайомити заявника з обсягами пошкоджень, які вона вносить в чек-лист.

Комісія фотографує пошкодження, які свідчать про характер та обсяг руйнувань та завантажує їх в Реєстр пошкодженого і зруйнованого майна.

Таке уточнення порядку роботи комісії надасть органам місцевого самоврядування та безпосередньо громадянам, чиє житло було пошкоджене, чітке розуміння того, як повинні працювати комісії.

Більше про єВідновлення можна дізнатися на сайті програми https://erecovery.diia.gov.ua

Окрім цього, додаткову інформацію можна отримати, звернувшись на спеціальну урядову гарячу лінію 1545 (кнопка 2) або чат-боти урядового контактного центру за посиланням:

Telegram – https:/GovernmentContactCenter
Facebook – https://www.facebook.com
«Урядовий контакт центр» у Viber

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com