Новини

Сьогодні 17 травня 2023 року, Україна зробила новий крок до створення комплексного механізму компенсації
17 травня 2023 року, 14:30

У Рейк’явіку, на Саміті глав держав і урядів Ради Європи, 43 країни і Європейський Союз підписали Договір про Реєстр збитків, завданих агресією рф.

Ще три країни висловили готовність і проходять внутрішні процедури: Андорра, Болгарія, Швейцарія.

Нагадаємо: рішення створення Реєстру збитків для України було прийнято 19 квітня 2023 року, Комітетом Міністрів Ради Європи.

Що варто знати про Реєстр:
- створюється як платформа для міжурядової співпраці, яка діє в інституційних рамках Ради Європи;
- є юридичною особою відповідно до національного законодавства Королівства Нідерландів і України, фізичне розташування: в Нідерландах;
- отримує та обробляє інформацію про вимоги щодо відшкодування збитків та докази;
- є першим компонентом майбутнього Міжнародного компенсаційного механізму, який буде створено окремим міжнародним договором у співпраці з Україною;
- до Реєстру може приєднатися будь-яка держава-член або спостерігач Ради Європи та Європейського Союзу, а також будь-яка інша держава, яка проголосувала за резолюцію Генасамблеї Організації Об'єднаних Націй (14 листопада 2022 р.).

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував підписання договору: «Україна вітає створення Реєстру збитків. Ми вдячні Раді Європи та всім державам-учасницям за такий високий рівень підтримки. Ми запрошуємо інші держави з усіх куточків світу приєднатися до Реєстру збитків на знак підтримки важливого питання відповідальності Росії за війну проти України. Реєстр є важливою віхою на шляху до справедливості та відшкодування для України та українців, які так багато постраждали від цієї війни. Зараз починається важка робота – треба забезпечити скоріше запрацювання Реєстру, щоб постраждалі від російської агресії могли подавати свої заяви. Ми також підкреслюємо, що створення Реєстру є лише першим кроком до створення комплексного механізму компенсації, який забезпечить виплату Росією повного відшкодування Україні відповідно до міжнародного права, в тому числі коштом її активів, розташованих на міжнародному рівні. Ми з нетерпінням чекаємо співпраці з нашими партнерами над цим важливим питанням».

Детальніше за посиланням: https://bit.ly/3By10nd

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com