Новини

Вчора, 17 травня 2023 року виконавчий директор КБУ взяв участь в українському Полімерному Форумі 2023, під час якого ознайомив учасників із загальною ситуацією на ринку нерухомості та будівельних матеріалів.
18 травня 2023 року, 16:30

Олександр Червак повідомив, що до повномасштабного вторгнення в Україні щорічно в середньому зводилось близько 10 млн квадратних метрів житла за рік, а у 2022 році, під час воєнного стану, було введено в експлуатацію близько 7 млн квадратних метрів. Станом на сьогодні вже пошкоджено або зруйновано внаслідок російської агресії близько 50 млн квадратних метрів житлового фонду.

Нині виробничі потужності українських виробників будівельної продукції завантажені лише на 60% від довоєнного об’єму, і враховуючи теперішні обсяги будівництва, критичного дефіциту не спостерігається.

“Але з початком масштабної відбудови українські забудовники можуть відчути нестачу окремих видів будматеріалів”, - додав виконавчий директор КБУ.

Серед будматеріалів, дефіцит яких може бути відчутним після збільшенням обсягів будівництва: скло, покрівельні матеріали, гіпс тощо.

За даними Національного інституту стратегічних досліджень, Україна переважно імпортує продукцію з пластмас та полімерних матеріалів.

Щодо ринку житлової нерухомості

Згідно з актуальними даними ЛУН, члена Ради директорів КБУ, станом на травень 2023 року, які були представлені під час архітектурно-будівельного BUSINESS FORUM на ринку продажів ЖК та відновлення будівництва помітне пожвавлення, якщо порівнювати з попереднім 2022 роком і здебільшого лідерами є західні регіони.

Станом на травень 2023 року в порівнянні з довоєнним рівнем понад 90% ЖК в західних регіонах України відкрили продажі квартир в новобудовах. В Києві продаж відкрили 79% ЖК. В Херсонській області продажі ще не відкривалися. А от 36% Запорізьких ЖК вже відновили свої продажі, не дивлячись на безпосередню близькість до зони активних бойових дій, Харківських — 26%, Дніпропетровських — 71%.

Відносно будівництва, ТОП 5 областей, які його відновили:
1.Волинська область – 96%
2.Закарпатська область – 96%
3.Івано-Франківська область – 94%
4.Тернопільська область – 92%
5.Львівська область – 91%

54% Київських ЖК відновили будівництво станом на травень 2023 року, Херсонські поки що не відновили, 32% Запорізьких, 17% Харківських та 71% Дніпропетровських ЖК відновили будівництво.

Водночас Олександр Червак зазначив, що КБУ, як єдиний представник Федерації європейської будівельної промисловості (FIEC) від України, долучилась до розроблення основних принципів - Проєкту рекомендацій щодо майбутньої відбудови України (https://bit.ly/41Ia1Vj). Пріоритети повинні надаватись українським будівельникам і виробникам, а одним з головних принципів, що вимагатимуть донори та інвестори - це високі екологічні стандарти.

Щодо дерегуляції

Окрім вищезазначеного, під час виступу було згадано, що з 1 січня 2023 року набрав чинності Закон України “Про надання будівельної продукції на ринку”. Важливо, що під час воєнного стану (та впродовж 90 днів після його припинення) на будівельній продукції, імпортованій з держав-членів Європейського Союзу (в тому числі полімерної продукції), не вимагається нанесення знаку відповідності технічним регламентам. Така продукція може реалізовуватись, якщо на ній є знак СЄ, що засвідчує відповідність вимогам європейського законодавства.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com