Новини

Венеціанській архітектурній бієнале 2023 року: український павільйон
19 травня 2023 року, 09:30

Нагадаємо, вже завтра 20 травня 2023 року, стартує 18-та Міжнародна архітектурна виставка – La Biennale di Venezia 2023. Тема цьогорічної виставки - “Лабораторія майбутнього”.

Україна представляє інсталяцію “Перед майбутнім”, яка зосереджується на парадоксі “побудови майбутнього з руйнівного сьогодення”.

Кураторська команда від України, у складі Ірини Мірошникової, Олексія Петрова з київського архітектурного бюро ФОРМА та Бориса Філоненка (незалежний куратор, мистецтвознавець і викладач) об'єднали зусилля фахівців з багатьох галузей для створення інсталяції.

Україна, в першу чергу, має на меті привернути увагу не просто до майбутнього, а й до минулого та сьогодення, які створюють умови для побудови прийдешнього. Акцент в інсталяціях зроблений на сприйняття та розуміння безпеки, а публічна програма запрошує глядачів долучитися до співпраці та дискусій, які відбуваються сьогодні в Україні.

Наша країна виставляється одразу в двох павільйонах:

Перший простір в Арсенале — основній бієнальній локації. Він структурований навколо теми безпеки та захисту: приміщення, що нагадує умовне бомбосховище, з дуже низькою стелею та підлогою, яку вкриває тканина.

Другий простір, розташований в Джардіні, розвиває цю саму тему через стосунки людини з землею, які в Україні надзвичайно зміцнилися за час війни: простір окреслений земляними валами.

Довідково:

Biennale Architettura — міжнародна виставка архітектури, яка проводиться кожні 2 роки в Венеції. В рамках неї країни-учасники мають змогу облаштувати власні павільйони та презентувати свою архітектурну візію.

Головна мета виставки — продемонструвати архітектурні рішення, які б давали відповіді на сучасні соціальні, технологічні та культурні виклики.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com