Новини

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) презентував звіт «Регіональні економічні перспективи», в якому викладено успішний сценарій відновлення України
22 травня 2023 року, 16:30

Останній звіт ЄБРР показує, що п’ятирічний період відновлення України вимагатиме додаткових інвестицій у розмірі близько 50 млрд доларів США на рік, які можуть бути залучені коштом припливу іноземного капіталу, в тому числі приватного.

Економіки більшості держав після збройних конфліктів, відчувають їх вплив ще протягом 25 років після завершення конфлікту. Але, як йдеться у звіті, 29 % економік справді досягають довоєнного рівня Валового внутрішнього продукту (ВВП) на душу населення протягом 5 років.

Які умови мають бути для швидкого відновлення? Аби Україна відновилася протягом 5 років, її економіка має зростати на 14 % на рік протягом усього цього періоду. Це підвищить середній ВВП до 225 млрд доларів США в постійних цінах.

Згідно зі звітом ЄБРР всі країни, які швидко відновлювались після військових конфліктів, мали високе співвідношення інвестицій до ВВП.

До війни інвестиції в Україні в основному забезпечувались коштом внутрішніх заощаджень. Приплив капіталу становив лише 3 % ВВП на рік у 2010-21 роках.

Світова економіка має приклади, коли іноземне фінансування допомогло підтримувати низку інвестиційних бумів, зокрема в Центральній та Південно-Східній Європі у 2000-х роках, коли внутрішні заощадження держави були на низькому рівні,

У випадку України подвоєння рівня інвестицій (як частки ВВП) вимагало б значного збільшення структури управління, необхідної для розробки складних проєктів і укладення контрактів. Це потребуватиме відповідного фінансування.

«У цьому сценарії різницю між необхідним рівнем інвестицій і наявними внутрішніми заощадженнями, ймовірно, потрібно буде покрити коштом зовнішнього фінансування у розмірі 20 % ВВП або 50 млрд доларів США на рік», – йдеться у документі.

ЄБРР наголошує на важливості залучення приватних та державних інвестицій у відбудову, разом із зовнішньою допомогою.

«На додаток до енергоефективного промислового капіталу та сільськогосподарської техніки, приватний сектор може зробити важливий внесок у відбудову житлового фонду, а також транспортної, енергетичної та муніципальної інфраструктури, за умови, що окремі фізичні та юридичні особи матимуть належний доступ до фінансування» - вказується у звіті.

У звіті також йдеться про корисність іноземної допомоги як для подолання короткострокової нестачі фінансування, так і для забезпечення виконання умов щодо проведення реформ.

ЄБРР зобов’язався інвестувати 3 млрд євро в Україну в 2022-2023 роках, підтримуючи реальний сектор економіки, щоб забезпечити роботу електрики та курсування потягів у воєнний час, і готовий відіграти ключову роль у відбудові, коли дозволять обставини.

Завантажити звіт та ознайомитись можна за посиланням: https://www.ebrd.com/rep-may-2023.pdf

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com