Новини

Україна залучить до $8 млрд від Південної Кореї за надзвичайно пільговими умовами
24 травня 2023 року, 14:30

Відповідна Попередня Угода була підписана 17 травня 2023 року в рамках конференції “Азійське лідерство” між Урядом України та Урядом Республіки Корея. Вона стосується кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва (EDCF), спеціального підрозділу Корейського Експортно-Імпортного Банку.

За умовами Угоди, кошти будуть залучені на довгостроковий період під мінімальні відсотки: термін кредиту може складати до 40 років під 0,15% річних із відстрочкою повернення тіла кредиту на 10 років.

Позики надаватимуться Експортно-імпортним банком Кореї в рамках фонду EDCF.

“Україна включена до переліку пріоритетних країн двостороннього співробітництва з Республікою Корея в рамках програми Офіційної допомоги розвитку. Можливість отримання першого траншу від EDCF в розмірі до $300 млн з'явиться вже у 2023 році. Наступний транш до $3 млрд стане доступним у 2024 році з поступовим збільшенням ліміту до $8 млрд. Також Україна зможе використовувати корейські потужності та досвід для повоєнної відбудови зруйнованої інфраструктури, промислових та цивільних об’єктів. Ми сподіваємося, що в найближчі тижні усі формальності будуть завершені і ми зможемо представити бізнес-спільнотам наших країн перші проєкти, які фінансуватимуться Фондом”, - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Для залучення фінансування конкретних проєктів будуть укладатися окремі кредитні договори. Зі свого боку Уряд Кореї може надавати гранти та технічну допомогу для підготовки та оцінки проєктів. Також, планується відкриття офісу EDCF в Україні.

“Україна використовує усі можливості для залучення додаткових ресурсів від міжнародних партнерів. Реалізація Угоди відкриє нові можливості для співпраці бізнесу обох країн. Ми розраховуємо на активну участь корейського бізнесу у повоєнному відновленні нашої країни, а сьогоднішнє підписання дозволить залучити значні інвестиції з Південної Кореї для розміщення в Україні нових технологічних виробництв у стратегічно важливих галузях, в партнерстві з глобальними корейськими корпораціями”, - підкреслила Юлія Свириденко.

Довідково:

Фонд співробітництва в економічному розвитку (EDCF) заснований Урядом Республіки Корея 1 червня 1987 року з метою сприяння економічному співробітництву між Кореєю та країнами, що розвиваються. EDCF надає фінансову підтримку країнам-партнерам для їх промислового розвитку та економічної стабільності.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com