ЄІБ (European Investment Bank) спільно з Міністерством відновлення оголосили про старт відбору проєктів відбудови, реконструкції та капітального ремонту шкіл, дитсадків, адміністративних центрів і об’єктів ЖКГ, а також на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.
Проєкти будуть реалізовані за рахунок фінансових угод між Україною та Європейським інвестиційним банком щодо:
Програми з відновлення України. В ній можуть взяти участь органи місцевого самоврядування.
Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Подавати проєкти можуть комунальні підприємства та муніципалітети.
Проєкти будуть реалізовані в регіонах, постраждалих внаслідок збройної агресії рф та тих, що зазнали навантаження на соціальну інфраструктуру через значну кількість внутрішньо-переміщених осіб.
Звертаємо увагу, що ЄІБ визначено «зони безпеки», відповідно до яких реалізація проєктів не буде здійснюватися на тимчасово окупованих територіях, територіях, де ведуться активні бойові дії, а також на територіях, що умовно віднесені до:
«Червоної зони» - території <50 км від зони активних бойових дій або <20 км від кордону з рф та Білоруссю (дуже високий ризик).
«Помаранчевої зони» - території в межах 50-100 км від зони активних бойових дій або в межах 20-70 км від кордону з рф та Білоруссю (високий ризик).
Відбір проєктів буде здійснюватись відповідно до вимог Фінансової угоди на територіях, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
Для проєктів, які були пошкоджені/зруйновані внаслідок військової агресії російської федерації проти України допускається можливість виготовлення або коригування проєктної документації за рахунок кредитних коштів.
Термін реалізації проєктів – від 1 до 3 років в залежності від програми. Кошти будуть спрямовані громадам у вигляді субвенції з державного бюджету.
Пріоритетність при відборі надається проєктам, які відповідають наступним умовам:
- відновлення об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок військових дій, спричинених збройною агресією рф;
- соціальна значимість об’єкту, зокрема кількість осіб, які матимуть доступ до об'єкта після реалізації проєкту;
- наявність актуальної проєктної документації, розробленої відповідно до чинних ДБН, ДСТУ та настановам (з врахуванням енергоефективності, інклюзії тощо).
Проєкти для участі у програмі з відновлення України можна надсилати до 25 червня 2023 року, у надзвичайній кредитній програмі - до 02 червня 2023 року.
Разом із супровідним листом їх можна відправляти через систему електронної взаємодії органів влади (у разі її відсутності - на електронну адресу: miu@mtu.gov.ua).
З умовами участі в проєктах можна ознайомитися за наступними посиланнями:
https://mtu.gov.ua
https://mtu.gov.ua
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua
Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com